Amadeusz Sejud

radca prawny

Doradzam właścicielom firm w zakresie prawa spółek, a także dostarczam usługi prawne dla ich biznesu...
[Więcej >>>]

Wybierz formę działalności dla swojej firmy

O mnie

Nazywam się Amadeusz Sejud i jestem radcą prawnym.

Dlaczego zostałem prawnikiem? Odkąd pamiętam interesowałem się biznesem i przedsiębiorczością. Firmy rozwijane przez moich bliższych i dalszych znajomych, informacje z prasy biznesowej oraz biografie przedsiębiorców, od zawsze budziły we mnie marzenie o budowie własnej firmy.

Co to ma wspólnego z karierą prawnika? W chwili, kiedy musiałem dokonać wyboru mojej drogi zawodowej, nie miałem sprecyzowanego planu jaką firmę mógłbym prowadzić i czym mogłaby się ona zajmować. Uznałem wtedy, że zostając prawnikiem obsługującym firmy, będę mógł uczestniczyć w budowie firm przez moich klientów, a jak dobrze pójdzie to założę własny biznes – kancelarię prawną.

Patrząc z perspektywy czasu na podjętą wówczas decyzję, z jednej strony jestem pod wrażeniem jak trafna dla mnie okazała się ta zagmatwana strategia, z drugiej jednak strony dziękuję wszelkim siłom sprawczym, że prawo okazało się dla mnie pasjonującą dziedziną, bo gdyby okazało się nudne jak dla większości osób, to miałbym niemały problem…

Dzisiaj jestem radcą prawnym i wspomagam rozwój świetnych firm moich Klientów, dostarczając im sprawdzone rozwiązania prawne. Przygotowuję umowy, zakładam spółki i prowadzę procesy sądowe, uwalniając od tych obowiązków moich Klientów, którzy mogą skupić się na rozwoju swoich firm. Prowadzę też swoją wymarzoną firmę – kancelarię KSBC Legal – którą na co dzień zarządzam i z każdy miesiącem uczę się jak robić to lepiej.

Dlaczego zdecydowałem się pisać blog akurat o spółkach? Wybór odpowiedniej organizacyjno-prawnej formy działalności to kwestia ważna, zarówno w przypadku powodzenia biznesu, jak i jego porażki. Dobrze dobrany rodzaj spółki, pozwala na odpowiednie uregulowanie relacji między wspólnikami, jej odpowiednią optymalizację podatkową a dodatkowo na zabezpieczenie majątku wspólników lub istnienia firmy, w razie, gdy coś pójdzie nie tak jak powinno.

Mam nadzieję, że ten blog pozwoli również Tobie wybrać najlepszą formę działalności i jestem przekonany, że powinieneś przynajmniej rozważyć jakie plusy i minusy będzie miała dla Ciebie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, a tym samym zapraszam Cię serdecznie do lektury bloga!

A jeśli masz pytania czy wątpliwości zachęcam Cię do kontaktu >>

Amadeusz Sejud
radca prawny 

*****